Ο Μασούρας πέτυχε στο Βόλο το πρώτο του επίσημο γκολ με τον Μεντιλίμπαρ στον πάγκο

Τέλος στην επιθετική του ανομβρία επί εποχής Μεντιλίμπαρ έβαλε ο Γιώργος Μασούρας.

Ο διεθνής άσος σκόραρε μετά από καιρό και «καθάρισε» την αναμέτρηση του Πανθεσσαλικού με το Βόλο, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ (2-0) στο 73ο λεπτό της πρεμιέρας του ελληνικού πρωταθλήματος.

Μοιάζει περίεργο αλλά ο Έλληνας επιθετικός είχε να σκοράρει σε επίσημο ματς από τις 10 του περασμένου Φλεβάρη με αντίπαλο τον ΟΦΗ στο Καραϊσκάκη για την 22η αγωνιστική της Super League. Τότε είχε ανοίξει στο σκορ στο 6ο λεπτό και στον πάγκο βρισκόταν ως υπηρεσιακός ο Σωτήρης Συλαϊδόπουλος.

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ παρακολουθούσε μάλιστα την αναμέτρηση από τα επίσημα και είχε ήδη συμφωνήσει με τον Βαγγέλη Μαρινάκη να αναλάβει την ομάδα και να αντικαταστήσει το Κάρλος Καρβαλιάλ.

Έκτοτε και μέχρι το φινάλε της περασμένης σεζόν, ο Ισπανός τεχνικός χρησιμοποίησε 19 φορές τον Μασούρα, με τον διεθνή άσο να καταγράφει μόλις μια ασίστ. Αυτή που διαμόρφωσε το 1-6 απέναντι στην Μακάμπι Τελ Αβίβ, με τον Ελ Αραμπί να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας.